Flottsbrobadet, Albysjön

3.5 i snittbetyg (6 röster)

Detta är en badplats i Tullinge. Badplatsen ska ha kapacitet för fler än 200 badande per dag, en normal vecka under badsässongen. Här finns även: Bryggor, servering, toalett, uthyrning av kanot, minigolf, camping för tält och husvagn, stuguthyrning. Badet är ett EU-bad. skriv en bättre beskrivning

Recensera detta bad...
klicka på en stjärna!
Working...

Recensioner av detta bad:

Sortera efter: Relevans Datum Betyg

  • Betyg: 4Bra och fint bad! långgrunt och barnvänligt. resturang och kiosk. bryggor ! sandstrand och gräsytor

    0 0 2010-08-15 kl. 01:40
  • Betyg: 5Fräscht o långgrunt bad. Värdshuset har jättebra utbud. Jättetrevligt och barnvänligt.

    1 0 2010-07-15 kl. 23:50
  • Betyg: 2Badet är väl rustat med soptunnor, servering och toaletter, men det var inte trevligt. för dålig tillsyn vid stranden, för mycket skräp och orenlighet. Hundförbud på stranden under badsäsong - ändå var det flera hundar som badades vid barnbadet. Andra föroreningar förekom också på stranden. Här behövs en skärpning och bättre tillsyn!

    0 0 2010-07-08 kl. 20:03
  • Betyg: 4Anders C har hittat nästan alla bekvämligheter, jag såg några bord att sitta vid, flera grillplatser, livboj, hoppkudde, kanoter mm. Värdshuset har mat och kaffe.

    0 0 2010-06-17 kl. 16:09
  • Betyg: 4Bra bro i närheten att bada ifrån. Två bryggor vilket är bra.

    0 0 2009-08-02 kl. 23:26
  • Betyg: 4Sandstrand och stor gräsmatta. Två bryggor. Förra året fanns en flytponton att simma ut till, men den är borta i år. Minigolf, glasskiosk, restaurang, toaletter, förvaringsskåp. Campingplats och stugby i anslutning. Förhållandevis stor parkering, men idag blev den full. Buss 706 går från Huddinge stn till Flottsbro via Källbrink ett par gånger om dagen. Det är en bit att promenera från parkeringen ned till vattnet, men det är en väldigt fin entré med härlig utsikt om man kommer från skidbacken och går ned mot vattnet. Går man istället upp på toppen av skidbacken är utsikten ännu mer bedårande.

    1 0 2008-07-27 kl. 21:41