Stångån Sturefors

3.3 i snittbetyg (5 röster)

Detta är en badplats i Sturefors, strax utanför Linköping. Gott om plats för bilar, en liten promenad runt idrottsplatsen till vattnet och en rejäl gräsmatta att slå sig ner på. Kiosk, dass och omklädningsmöjligheter, grillplats samt en mycket liten minigolfbana. Brygga som inramar det grundare vattnet ordentligt. skriv en bättre beskrivning

Recensera detta bad...
klicka på en stjärna!
Working...

Recensioner av detta bad:

Sortera efter: Relevans Datum Betyg

  • Betyg: 2Bra läge och fungerar bra för både stora och små. Bra bekvämligheter samt kiosk är ett plus men kvalitén på vattnet drar ner betyget rejält, riktigt slemmigt när det är mycket folk.

    0 0 2010-07-22 kl. 19:25
  • Betyg: 4Bra, mysigt och lagom stort. Platsen är fel utmärkt på kartan - badet ligger vid det nordöstra hörnet av den ´runda sjön´ som stångån bildar. Byt till satellitkarta och zooma in så kan ni tydligt se de två kvadraterna som bryggan bildar.

    0 0 2009-08-05 kl. 23:06
  • Betyg: 3Mycket folk!!! Gick knappt att ta sig i vattnet trots att det fanns så mycket bryggor. så är man lite folk skygg bör man inte åka hit!
    Annars fanns det kiosk, omklädningsrum och vanliga toaletter och det är ett plus tycker jag!
    men förlorar några stjärnor pga av hur många som åker dit..

    0 0 2009-07-01 kl. 09:25
  • Betyg: 5Något av det bästa som finns att få i Linköpingstrakten, med plats för alla.

    1 0 2009-06-30 kl. 15:51
  • Betyg: 4Mycket trevlig mindre badstrand för hela familjen . Brygga runt om det grundare för barnen och djupt för simmaren

    0 0 2008-06-25 kl. 10:11